Кошик
32 відгуків
Палитра мебели
+380 (95) 337-75-27
+380 (96) 476-82-80

Продукція меблевого виробництва (частина 1)

Терміни та визначення (ГОСТ 20400-20130)

1 меблева продукція (меблі): Сукупність стаціонарних або переміщуються виробів для обладнання житлових і громадських приміщень, а також інших зон перебування людини.

2 меблі стаціонарна: Сукупність самостійних виробів меблів, які при експлуатації повинні кріпитися до підлоги (грунту), і (або) до стін, і (або) до стелі, у тому числі вироби меблів, які використовуються на відкритому повітрі.

3 вбудована меблі: Сукупна найменування стаціонарних виробів меблів, невід'ємною частиною яких є стать і (або) стеля, а також одна, дві або три стіни приміщення.

4 виріб меблів: Одиниця меблевої продукції, що призначена для самостійного застосування.

5 набір меблів: Група виробів меблів різного функціонального призначення, виконаних з використанням єдиного архітектурно-художнього (стильового) рішення і узгоджених між собою за розмірами, конструкції, облицювання і оздоблення.

6 комплект меблів: набір виробів меблів, повністю відповідає певному заданому призначенням лише у своїй сукупності.

7 гарнітур меблів: Група виробів меблів, призначених для облаштування (обстановки) певної функціональної зони приміщення, об'єднаних однаковими художньо-стилістичними і конструктивними ознаками.

8 група однорідної продукції: Окремі вироби меблів, об'єднані спільним функціональним призначенням, а також набори або гарнітури меблів.

Види меблів по експлуатаційним призначенням

9 меблі для громадських приміщень:Меблі для облаштування (обстановки) підприємств, організацій і установ з урахуванням характеру їх діяльності і специфіки функціональних процесів.

10 меблі дитяча: Меблі, призначена для дітей, розміри, форма і конструкція якої відповідають віковим особливостям і ростовим характеристиками організму, що розвивається людини.

11 меблі для дошкільних закладів:Меблі дитячі, призначена для обстановки ясел, дитячих садків, дитячих будинків, будинків дитини та аналогічних установ, функціональне призначення і розміри якої відповідають віковим особливостям і ростовим характеристиками дітей у віці від 1 року до 7 років.

12 меблі для молоді (молодіжні меблі): Меблі, призначена для відпочинку і занять дітей старшого підліткового та юнацького віку, склад і конструкція якої враховують їх індивідуальні інтереси та потреби.

13 меблі для людей з обмеженими фізичними можливостями: Меблі, призначена для людей з обмеженими фізичними можливостями, склад, конструкція і розміри якої забезпечують полегшення умов їх життя та розширення можливостей для активної діяльності.

14 меблі для гуртожитків: Меблі для спільної кімнати, розрахована на тривале одночасне проживання в ній двох і більше осіб однієї статі або молодої сім'ї.

15 меблі для готелів (готельна меблі): Меблі, призначена для меблювання житлових номерів у готелях, будинках відпочинку, кемпінгах та інших аналогічних підприємствах, у тому числі стійки для оформлення проживання, меблі для зон очікування і відпочинку, оснащення камер зберігання багажу.

16 меблів сь садова: Меблі, призначена для використання під час відпочинку і занять на відкритому повітрі.

17 меблі медична: Меблі для обстановки палат, лікарських кабінетів і лабораторій клінік, лікарень та аналогічних лікувальних установ, виключаючи меблі спеціальну для огляду хворих та проведення хірургічних операцій.

18 меблі для аптек: Меблі, спеціально призначена для оснащення аптек, лікарень, поліклінік та інших медичних установ, роздрібних магазинів і кіосків з реалізації населенню ліків, лікарських засобів, медичних приладів, предметів санітарії та гігієни.

19 мобель лабораторна: Меблі для громадських приміщень, призначена для обстановки виробничих і навчальних хімічних, фізичних, біологічних, медичних та інших лабораторій.

20 мебель для підприємств торгівлі:Меблі для громадських приміщень, призначена для оснащення торгових залів роздрібних магазинів з продажу продовольчих і непродовольчих товарів і підсобних приміщень для їх приймання, зберігання та підготовки до продажу, крім холодильні шафи, холодильні прилавки та інші пристрої спеціального призначення.

21 мебялина для книготорговельних приміщень:Меблі для торгівлі книгами та іншою поліграфічною продукцією.

22 мебель для бібліотек (бібліотечна меблі): Меблі для оснащення читальних залів і сховищ книжкового фонду в громадських бібліотеках, місць видачі і прийому в них книг читачам, а також меблі побутова, призначена для зберігання приватних зібрань книг у квартирах та індивідуальних будинках.

23 мобель для підприємств громадського харчування: Меблі для оснащення торгових залів їдалень, буфетів, барів, кафе, ресторанів, що функціонують самостійно або як відділення при готелях, будинках відпочинку та інших підприємствах і установах.

24 мобель для підприємств побутового обслуговування: Меблі для оснащення залів прийому і видачі замовлень у пральнях, хімчистках, майстерень з ремонту одягу і взуття та інших аналогічних підприємствах, включаючи зони очікування клієнтів і стійки прийому та видачі замовлень.

25 мебялина для театрально-видовищних підприємств: Меблі для оснащення фойє та залів для глядачів театрів, кіно - і концертних залів, залів для проведення нарад, конференцій та аналогічних заходів.

26 меблі для залів очікування транспортних підприємств: Меблі для очікування і відпочинку пасажирів, переважно сидячи, і розміщення їх багажу, включаючи внутрішнє оснащення камер зберігання.

27 меблі для підприємств зв'язку: Меблі для підприємств, що надають клієнтам поштовий, телеграфний і телефонний зв'язок і здійснюють доставку поштових відправлень, включаючи меблі, необхідну для оформлення документів і письмових повідомлень, очікування видачі відправлень, їх зберігання, прийому та видачі, огляду і упаковування.

28 мебель для адміністративних приміщень: Меблі для оснащення кабінетів, контор, офісів і бюро, де роботу виконують один і більше осіб, переважно сидячи за столом, з використанням засобів зв'язку, креслярської, комп'ютерної, копіювально-розмножувальної та іншої оргтехніки.

29 меблі для фінансових установ:Меблі для облаштування зон підготовки документів клієнтами, проведення переговорів, оформлення, приймання і видачі фінансових документів, а також прийому та видачі готівкових грошей та інших платіжних засобів.

30 меблі для навчальних закладів: Меблі для облаштування (обстановки) навчальних приміщень загальноосвітніх шкіл, училищ, середніх спеціальних і вищих навчальних закладів.

31 меблі для гардеробів: Меблі для прийому, тимчасового зберігання і видачі верхнього одягу і змінного взуття відвідувачів різних установ, а також індивідуальні шафи для зберігання одягу в роздягальнях виробничих підприємств, спортивних споруд і громадських лазень.

32 мебель для суднових приміщень: Меблі спеціальна, призначена для оснащення житлових кают, кают-компаній, ходових містків, постів управління, приміщень для відпочинку, їдалень і ресторанів, амбулаторій морських і річкових суден, крім військових кораблів.

33 мобель побутова: Меблі для облаштування (обстановки) різних приміщень у міському, приміському або сільській оселі, в тому числі на відкритому повітрі.

Меблі побутові за експлуатаційним призначенням

34 меблі для спільної кімнати: Меблі, призначена для обстановки кімнат, які суміщають функції зберігання речей і предметів, домашньої роботи, різних занять, прийому їжі, а також відпочинку, включаючи сон.

35 меблі для вітальні: Меблі, призначена для обстановки кімнат, використовуваних при прийомі гостей, функцією яких є забезпечення зберігання столової білизни, столових приладів і столового посуду, приготування їжі до подачі на стіл, прийому їжі, розваг, ведення бесід, відпочинку, прослуховування та перегляд аудіо - і відеозаписів, гри на музичних інструментах, а також зберігання і демонстрації колекцій.

36 мебель для їдальні: Меблі, призначена для обстановки кімнат, функцією яких є забезпечення підготовки їжі до подачі на стіл, прийому їжі, а також зберігання столової білизни, столових приладів і столового посуду.

37 меблі для спальні: Меблі, призначена для обстановки кімнат, поєднаної функцією яких є забезпечення сну людини, його туалету, а також зберігання постільної білизни, взуття та одягу, переважно домашньої.

38 меблі для кабінету: Меблі, призначена для обстановки кімнат, функцією яких є забезпечення домашньої роботи людини, пов'язаної з читанням, підготовкою документів, написанням статей або книг, його відпочинку, включаючи сон, а також зберігання книг, документів, архівів і колекцій.

39 меблі для дитячої кімнати: Меблі, призначена для обстановки кімнат, функцією яких є забезпечення сну дитини, його ігор і навчання, а також зберігання одягу, книг, іграшок та інших речей і предметів.

40 меблі для молодіжної кімнати: Меблі, призначена для обстановки кімнат, функцією яких є забезпечення сну дітей старшого підліткового та юнацького віку, їх навчання, ігор, включаючи комп'ютерні, зберігання одягу, різних речей і предметів, включаючи спортивний інвентар.

41 меблі для кухні (кухонні меблі):Меблі, спеціально призначена для зберігання в квартирах та індивідуальних будинках продуктів харчування, побутової начиння і посуду для приготування їжі, столової білизни, столових приладів і столового посуду, приготування їжі, її підготовки до подачі на стіл, прийому їжі в приміщенні кухні, а також для розміщення холодильників, плит та іншої побутової техніки.

42 меблі для передпокою: Меблі для тимчасового зберігання в передпокої верхнього одягу, навешанной на гачки або плічка, вуличного і домашнього взуття, головних уборів, постійного зберігання предметів догляду за одягом і взуттям, а також сезонної та спеціального одягу, спортивного та рибальського інвентарю.

43 меблі для ванної кімнати: Меблі для розміщення і зберігання предметів особистої гігієни, банно-пральних приладдя, чистої та використаної білизни у ванних кімнатах.

Види меблів за функціональним призначенням

44 меблі для зберігання (корпусні меблі): Сукупність виробів меблів на основі корпусу, складеного з щитових і (або) брускових деталей, що є основою, що утримує на собі інші конструктивні і декоративні деталі, повністю або частково закрите дверима з однієї або з декількох сторін, внутрішній обсяг і (або) верхня горизонтальна поверхня якого служать для зберігання і (або) демонстрації різних речей і предметів.

45 меблі для сидіння й лежання: Сукупність виробів меблів для розміщення людини в положенні сидячи, лежачи, і (або) напівлежачи.

Види меблів по конструктивним ознаками

46 меблі щитова: Меблі корпусні, корпус якої переважно складається з сполучених між собою щитових деталей.

47 меблі рамкова: Меблі корпусні, корпус якої переважно складається з сполучених між собою рамок-обв'язок з фільонками (заглушинами) з листових і плитних матеріалів.

48 меблі брускова: Меблі корпусні меблі для сидіння і лежання, корпус і каркас яких складається переважно з сполучених між собою, але не склеєних в щити брускових деталей.

49 м'які меблі: Сукупність виробів меблів для сидіння і лежання з оббитими сидінням, спинкою і підлокітниками, товщина настилу яких перевищує 20 мм.

50 меблі розбірна: Меблі, конструкція якої дозволяє здійснювати її поділ на деталі і (або) складальні одиниці без руйнування та в подальшому здійснювати повторну збірку.

51 меблі нерозбірна: Меблі, конструкція якої не дозволяє здійснювати її поділ на деталі і (або) складальні одиниці без руйнування.

52 меблі універсально-збірна: Меблі, побудована на основі уніфікованих елементів, які забезпечують її збирання в різних варіантах.

53 меблі секційна: Меблі, що складається з кількох меблевих секцій, встановлених поруч один з одним і (або) одна на іншу.

54 меблева секція: Конструктивно закінчений виріб меблів, призначене для самостійного використання або як складова частина блокуються між собою виробів, складових меблі секційну.

55 секція антресольні: Виріб меблів, призначений для зберігання будь-яких речей і предметів, зазвичай рідко використовуються, що має вигляд корпусу, закритого дверима, встановлюється зверху на шафу, повторює його архітектурно-стильове рішення і розміри в плані.

56 трансформовані меблі: Меблі, конструкція якої дозволяє шляхом взаємного просторового переміщення її елементів, деталей і (або) частин змінювати її функціональне призначення. Примітка - До трансформується не відносяться вироби меблів, зміна взаємного положення частин яких впливає тільки на зміну їх розмірів, але не призводить до зміни призначення або появи нової функції.

57 меблі складна: Меблі, призначена для постійного використання, що для зменшення її габаритів може бути при необхідності складена шляхом зміни взаємного просторового положення частин.

58 розкладні меблі: Меблі, призначена для періодичного використання, зберігання якої здійснюється у складеному вигляді, перекладена в робоче положення шляхом зміни взаємного просторового положення її частин.

Види меблів по технології виготовлення і матеріалів

59 гнуті меблі: Меблі, в конструкції якої переважають деталі з масивної деревини, виготовлені методом гнуття.

60 меблі гнутоклееная: Меблі, в конструкції якої переважають деталі, виготовлені методом гнуття з одночасним склеюванням.

61 плетені меблі: Меблі, в конструкції якої переважають деталі, виготовлені методом плетіння.

62 меблі з цільної деревини: Меблі, виготовлені повністю з цільної не склеєної деревини, без додаткового облицювання поверхні, за винятком її задньої стінок і ден висувних ящиків.

63 меблі з масивної деревини: Меблі щитовий, рамно-филенчатой або брусковой конструкції, виготовлені переважно з масивної деревини, в тому числі клеєної, без додаткового облицювання поверхні, за винятком її задньої стінок і ден висувних ящиків.

64 меблі з деревних матеріалів:Меблі, виготовлені переважно з дерев'яних матеріалів, з облицовыванием синтетичним або натуральним шпоном, пластиками та пластмасовими плівками.

65 меблі з пластмас: Меблі, в конструкції якої переважають деталі з пластмас.

66 меблі з металу: Меблі, в конструкції якої переважають деталі з металу.

67 меблі зі скла: Меблі, в конструкції якої переважають деталі зі скла.

68 меблі з картону: Меблі, в конструкції якої переважають деталі з картону і гофрокартону.

69 меблі надувна: Меблі на основі герметичних чохлів складної форми, обсяг яким надається шляхом закачування в них повітря.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner