Матеріали для виробництва меблів
У виробництві меблів ми використовуємо тільки сертифіковані екологічно чисті матеріали: ДСП класу Е1, МДФ і ДВП провідних виробників – «Kronospan», «Swisspan», «KronoUkrain»(Україна), «Egger» (Австрія), «Kastamonu» (Румунія) і виконуємо всі вимоги ГОСТ. Вироби комплектуються фурнітурою відомих європейських фірм.
ДСтП виробляють з різних видів деревини (неділова деревина, відходи лісопиляння, деревообробки, фанерного виробництва, технологічної тріски, отриманої з відходів лісозаготівель). Подрібнена і просушена стружка хвойних і листяних порід сортується, покривається смолою і ретельно запресовується при високих температурах.
ДСП- це деревно-стружкова плита, виготовлений шляхом гарячого пресування.
Стандарт ЛДСтП
Клас емісії летких речовин (екологічний стандарт) по вмісту в 100 г сухої плити ДСтП вільного формальдегіду виділяються
клас Е1 (менше 10 мг) стандарт
клас Е2 (від 10 до 30 мг).
Технологія облицювання ЛДСтП
Ламінування - процес облицювання ДСП паперово-смоляними плівками під дією температури (140-2100С) і тиску (25-28 МПа). Закріплення плівки на плиті відбувається за рахунок завершення хімічних перетворень смоли, що знаходиться в плівці. При цьому декоративно-захисний шар на плиті утворюється за рахунок розтікання смоли по поверхні ДСтП з подальшим доотверждением і утворенням міцного єдиного покриття «ДСтП-смола-папір».
Споживчі властивості ЛДСтП
- стійкість до перепаду температур;
- стійкість до зміни вологості;
- стійкість до механічних пошкоджень;
- стійкість до вигорання декоративної поверхні під впливом прямих сонячних променів.
Меблева кромка
Це вузька смужка з технічного матеріалу, яка захищає край меблевого щита від відколів і може служити елементом декору.
Кромка ПВХ – це вид термопластичного кромочного матеріалу, створеного з полівінілхлориду, який застосовується для торцювання виробів з ДСП.
Полівінілхлорид – це синтетичний матеріал, який виробляється з натуральних речовин (кухонної солі і нафтопродуктів). Він характеризується міцністю, економічністю і
універсальністю використання.
Особливості кромки ПВХ
- Вогнестійкість/Термостійкість. Зберігає свої фізичні властивості в діапазоні температур від + 80 до -50°С;
- Вологостійкість;
- Відрізняється підвищеною зносостійкістю і може витримувати будь-агресивне середовище з побутових речовин і хімікатів;
- Стійкість до ультрафіолетового випромінювання;
- Довгий термін служби. Зберігається понад 50 років;
- Висока міцність. Завдяки спеціальним покриттям кромка захищена від подряпин і корозії;
- Легкість обробки. Хороша гнучкість. Це дає можливість застосовувати кромку для малих радіусів. До того ж вона не біліє на зрізах і при згинах під прямим кутом.
МДФ
Деревоволокнистих плит середньої щільності (МДФ; англ. Medium Density Fiberboard) — плитний матеріал, що виготовляється методом сухого пресування дрібнодисперсного деревної стружки при високому тиску і температурі. В якості сполучного використовуються карбамідні смоли, модифіковані меламіном. Це забезпечує дуже низьку емісію формальдегіду, порівнянну з емісією натуральної деревини (клас емісії формальдегіду — Е1).
З-за високої вартості МДФ використовується для зовнішньої обробки виробів: карнизи, пілястри, фігурні кромки, розкладки на фасадах деталей, фасади меблевих виробів (двері шаф і т. д.).
Споживчі властивості МДФ
- Вогнестійкість;
- Біостійкість;
- При формуванні можна виготовити декор будь-якої складності;
- Чудово фрезерується;
- Не виділяє небезпечні для здоров'я речовини.
Деревноволокнисті плити
ДВП- матеріал, отриманий гарячим пресуванням маси, або сушкою деревно-волокнистої килима (м'які ДВП), що складається з целюлозних волокон, води, синтетичних полімерів і спеціальних добавок.
ДВП - основний і найбільш часто зустрічається матеріал для виготовлення задніх стінок корпусних меблів. Задня стінка додає жорсткість корпусу, запобігаючи його "складання" набік, а так само естетичний зовнішній вигляд корпусних меблів.
Скло
Загартоване скло - це скло, що пройшло, особливу термічну обробку, яка технологічно нагадує процес загартування металів. У результаті загартовування підвищується міцність скла до ударів і перепадів температури, а в разі руйнування воно розсипається в дрібну крихту.
Дзеркала
Дзеркала – елемент прикраси будь-якого інтер'єру. Великі дзеркальні поверхні візуально збільшують простір кімнати, покращують освітленість.
Спеціальне напилення створює армовану плівку, яка надійно захищає дзеркало від руйнування на дрібні гострі осколки.
Методи обробки скла та дзеркал
Фаска - попереджає утворення сколів на кромці скла. Краї скляних і дзеркальних поверхонь, що шліфуються алмазними колами. По контуру дзеркальної або скляній поверхні знімається фаска 1 мм і полірується. Обробка кромки згладжує нерівності і попереджає можливі порізи.
Фацет - застосовується для додання об'ємності дзеркальним поверхонь, створення візуальної закінченості. З країв дзеркал знімається кромка 5-10 мм під невеликим кутом.
Гравірування на склі та дзеркалах – це малюнок, нанесений на дзеркальну або скляну поверхню алмазним інструментом. Гравірування, як елемент дизайну, підкреслює класично плавні лінії або прямі сучасні.
Кріплення і фурнітура
Регульовані опори (ніжки) у виробів допоможуть впоратися з нерівностями підлоги, щоб вирівняти і стягнути меблевий комплект.
В якості основного кріпильного елемента - використовуємо минификсы (ексцентрикова стяжка), що дозволяє багаторазово збирати меблі без втрати жорсткості конструкції. Минификс встановлюється всередині деталі, що надає більш цілісний зовнішній вигляд меблів без наскрізних отворів на боках і кришках. Ексцентрик-минификс складається з двох деталей: ексцентрика і дюбеля (штока).
Системи для висувних ящиків
Роликові направляючі - металевий профіль з закріпленими на ньому пластиковими роликами.
Кулькові (телескопічні направляючі) - плавне ковзання забезпечується застосуванням кульок.
Метабокси - висувна система на основі роликових напрямних, у якій металевий профіль готової бічною стінкою ящика. Характеризується ідеальною регулюванням фасаду.